terapija

|

  • Gyvūnų terapija

    Gyvūnų terapija

    Alternatyvus arba papildomas gydymo būdas, apimantis gyvūnų naudojimą gydymui. Šios intervencijos su gyvūnais tikslas – pagerinti paciento socialinį, emocinį ar pažintinį funkcionavimą.

    Kategorija:

    Redagavimo data:

    Autorius:

  • Spalvų terapija

    Spalvų terapija

    Žmogus turi gebėjimą skirti spalvas ir jų atspalvius, kurių mūsų aplinkoje yra gausybė. Spalvos daro mums stiprų poveikį. Jis gali būti teigiamas arba neigiamas. Žiūrint į netinkamą spalvą mes jausimės blogai – gali svaigti galva, pykinti, pablogėti regėjimas ir atvirkščiai – tinkama spalva mus nuramina, „sušildo”, kartais tonizuoja, pagerėja regėjimas. Spalvų terapija psichoterapijoje naudojama jau…

    Kategorija:

    Redagavimo data:

    Autorius:

  • Psichoterapija

    Psichoterapija

    Psichoterapija ir kineziologija turi nemažai sąlyčio taškų, o geras kineziologas dažnai yra ir geras psichoterapiautas. Tais atvejais, kai kūno įpročiai ir laikysena yra susiję su psichologinėmis problemomis ar trauma, neretai pasitelkiama psichoterapiją. Tai viena iš taikomojoje kineziologijoje taikomų priemonių siekiant padėti pacientams suprasti savo elgesio modelius. Terapijos pagalba seni, ydingi įpročiai keičiami naujais arba jų…

    Kategorija:

    Redagavimo data:

    Autorius:

  • Joga

    Joga

    Dvasinė ir asketiška disciplina, kurios dalis, įskaitant kvėpavimo kontrolę, paprastą meditaciją ir specifinių kūno pozų priėmimą, plačiai praktikuojama siekiant sveikatos ir atsipalaidavimo.

    Kategorija:

    Redagavimo data:

    Autorius:

  • Teipavimas

    Teipavimas

    Metodas, apimantis specialių medžiaginių juostų (teipų) panaudojimą sporto ar medicinos praktikoje. Pirmą kartą panaudotas Japonijoje. Teipavimo tikslas – užklijuotų juostų pagalba pagerinti pažeistos zonos kraujo ir limfos apykaitą, nuolat stimuliuoti odos receptorius siekiant jų funkcijos gerinimo.

    Kategorija:

    Redagavimo data:

    Autorius:

  • Fizioterapija

    Fizioterapija

    Ligų, traumų ar deformacijų gydymas fiziniais metodais, tokiais kaip masažas, terminis gydymas ir mankšta, o ne vaistais ar chirurgija.

    Kategorija:

    Redagavimo data:

    Autorius:

  • Kraniosakralinė terapija

    Kraniosakralinė terapija

    Kraniosakralinė (lotynų kalboje: cranium – kaukolė, sacrum – kryžkaulis) terapija arba kaukolės osteopatija yra alternatyvios terapijos forma, kai švelniai liečiant apčiuopiamos įvairios kaukolės, dubens ar stuburo struktūros ir įvertinama judesių amplitudė, simetriškumas, dažnis ir kiti parametrai. Tai padeda nustatyti disfunkcijas, kurios gali įtakoti galvos, nugaros ir juosmens skausmus ar pasikeitusią laikyseną ar eiseną. Mūsų kaukolės…

    Kategorija:

    Redagavimo data:

    Autorius:

  • Masažas

    Masažas

    Manipuliavimas audiniais (pavyzdžiui, glostymas, trynimas, minkymas ar tapšnojimai) ranka ar instrumentais atsipalaidavimo ar gydymo tikslais. Gali būti klasikinis, segmentinis, limfodrenažinis, sportinis ar kineziologų dažnai taikomas kraniosakralinis masažai bei kitos masažo rūšys. Pagerina masažuojamų audinių kraujo ir limfos apykaitą, pašalina trigerinius taškus, didina audinių elastingumą. Panaudojant TK metodus galima nustatyti, kokia masažo forma ir poveikis audiniams…

    Kategorija:

    Redagavimo data:

    Autorius:

  • Manualinė terapija

    Manualinė terapija

    Manualinė terapija yra pagrindinis fizinės terapijos būdas. Tai kvalifikuotų specialistų praktinių metodų taikymas minkštiesiems audiniams, sąnariams ir nervams įtakoti ir gerinti šių struktūrų darbą. Galima rasti daug manualinės terapijos formų, veikiančias į minkštąsias (oda, paodis, raumenys, fascijos) ir kietąsias (kaulai, sąnariai) kūno struktūras. Visų jų tikslas – pagerinti sutrikusios struktūros mobilumą, elastingumą, kraujotaką, judesių amplitudę…

    Kategorija:

    Redagavimo data:

    Autorius:

  • Kineziterapija

    Kineziterapija

    Apima įvairių kūno dalių ar viso kūno judėjimą, atliekant pratimus, siekiant palaikyti, nustatyti, vystyti ir keisti judamojo aparato ir judėjimo organų funkcijas. Kineziterapija ypač svarbi atsistatomuoju arba reabilitacijos laikotarpiu, kai tinkamai sudaryta programa ir parinktos priemonės gali gerokai sutrumpinti atsistatymo laiką ir grįžimą prie normalaus darbingumo. Galima rasti daug įvairių metodikų skirtų neurologinių, kardiologinių, traumatologinių…

    Kategorija:

    Redagavimo data:

    Autorius: