Emocinė Būsena

|

Emocinė būsena yra asmens psichologinės būklės reiškinys, susijęs su jo emociniu patyrimu. Ji apibūdina asmenį tam tikru momentu, jo jausmus, nuotaiką ir emocijas. Emocinė būsena gali būti teigiama arba neigiama, priklausomai nuo to, ar asmuo patiria malonias ar nemalonias emocijas. Pavyzdžiui, laimė, džiaugsmas, meilė, ramybė – tai teigiamos emocinės būsenos, o liūdesys, nerimas, pyktis, baimė – tai neigiamos emocinės būsenos. Emocinė būsena gali turėti įtakos asmens elgsenai, požiūriui į gyvenimą ir bendravimui su kitais žmonėmis.

  • Meditacija

    Meditacija

    Šiuolaikiniame, skubančiame gyventi, pasaulyje daug negalavimų kyla dėl negebėjimo susitvarkyti su kylančiomis įtampomis ir stresu. Mokėjimas tai valdyti yra menas ir savybė, padedanti lengviau ir greičiau prisitaikyti prie įvairių kylančių situacijų. Meditacija – tai viena iš atsipalaidavimo formų, padedanti kūnui „nurimti” ir lengviau suprasti kas vyksta. Religijoje malda – tai savotiška meditacija, kuri apjungia grupę…

    Kategorija:

    Redagavimo data:

    Autorius:

  • Gyvūnų terapija

    Gyvūnų terapija

    Alternatyvus arba papildomas gydymo būdas, apimantis gyvūnų naudojimą gydymui. Šios intervencijos su gyvūnais tikslas – pagerinti paciento socialinį, emocinį ar pažintinį funkcionavimą.

    Kategorija:

    Redagavimo data:

    Autorius:

  • Spalvų terapija

    Spalvų terapija

    Žmogus turi gebėjimą skirti spalvas ir jų atspalvius, kurių mūsų aplinkoje yra gausybė. Spalvos daro mums stiprų poveikį. Jis gali būti teigiamas arba neigiamas. Žiūrint į netinkamą spalvą mes jausimės blogai – gali svaigti galva, pykinti, pablogėti regėjimas ir atvirkščiai – tinkama spalva mus nuramina, „sušildo”, kartais tonizuoja, pagerėja regėjimas. Spalvų terapija psichoterapijoje naudojama jau…

    Kategorija:

    Redagavimo data:

    Autorius:

  • Muzikos terapija

    Muzikos terapija

    Muzikos terapija kaip gydymo metodas, yra turbūt seniausiai praktikuojamas lyginant su bet kuriais kitais. Tiesa, visai ne terapiautų iniciatyva, o pačių žmonių. Sutikite, kad muzika šiuolaikiniame pasaulyje (o praeityje tuo labiau) užima svarbią vietą. Jei vertinti išliekamąją vertę – nepamainoma yra klasikinė muzika, sukurta kūrybingų kompozitorių. Muzikos terapija – gydymo metodas, daugiausia naudojamas psichoterapijoje, siekiant…

    Kategorija:

    Redagavimo data:

    Autorius:

  • Eteriniai aliejai

    Eteriniai aliejai

    Eteriniai aliejai – tai aromaterapijos (kvapų panaudojimo gydymo tikslais) forma, naudojama siekiant pagerinti žmogaus psichoemocinę būseną, padėti žmogui atsipalaiduoti, lengviau susitvarkyti su stresinėmis situacijomis. Kiekvienas augalas turi savo specifinį kvapą. Cheminiu būdu išgautos kvapiosios medžiagos gali stipriai veikti mūsų organizmą (kaip teigiamai, taip ir neigiamai). Eterinį aliejų kaip bet kurį kitą vaistą ar papildą galime…

    Kategorija:

    Redagavimo data:

    Autorius:

  • Bacho žiedų esencijos

    Bacho žiedų esencijos

    Kiekvieno augalo viduje yra medžiagos, kurios gali būti panaudotos gydymui. Dauguma vaistų yra sukurti augalų pagrindu.

    Kategorija:

    Redagavimo data:

    Autorius:

  • Psichoterapija

    Psichoterapija

    Psichoterapija ir kineziologija turi nemažai sąlyčio taškų, o geras kineziologas dažnai yra ir geras psichoterapiautas. Tais atvejais, kai kūno įpročiai ir laikysena yra susiję su psichologinėmis problemomis ar trauma, neretai pasitelkiama psichoterapiją. Tai viena iš taikomojoje kineziologijoje taikomų priemonių siekiant padėti pacientams suprasti savo elgesio modelius. Terapijos pagalba seni, ydingi įpročiai keičiami naujais arba jų…

    Kategorija:

    Redagavimo data:

    Autorius: