-
Ortomolekulinė medicina
Ortomolekulinė medicina – tai medicinos šaka, besirūpinanti tuo, kaip būtų galima praturtinti mūsų maistą reikalingomis medžiagomis (vitaminai, mineralai, mikroelementai, polinesočiosios rūgštys, amino rūgštys ir kiti papildai), kaip teisingai jas suderinti ir pagerinti jų įsisavinimą. Neapsiriktume ortomolekulinę mediciną pavadinę mikroelementų terapija – gal kiek lengviau suprantamas terminas žmogui, nei karto negirdėjusiam termino „ortomolekulinė”, kilusio iš graikų…
-
Vaistažolių panaudojimas
Vaistažolės nuo seno buvo naudojamos gydymo tikslais. Užtektų paklausti savo močiučių ar senelių ką senovėje naudodavo gydymui, jūs tikrai išgirstumėte ne vienos vaistažolės pavadinimą ir kokius ji gydo negalavimus. Ir šiais laikais nemažai vaistažolių panaudojama siekiant sukurti vaistus ar jų derinius. Taikomasis kineziologas savo praktikoje taip pat naudoja vaistažoles, ypač tais atvejais kai žmogus nenori…
-
Homeopatija
Homeopatija remiasi principu similia similibus curantur (lotynų kalboje „panašus gydo panašų”). Homeopatijos metodų atradėjas Samuelis Hanemanas (1755 – 1843) teigė, kad ligas galima gydyti specifinėmis atskiestomis medžiagomis, kurios neskiestos sukeltu tokius pat simptomus kaip ir kūne esanti liga. Maži medžiagos kiekiai veikia kaip energetinis impulsas, įkraunantis organizmą savigydai. Kaip ir kiekvieną vaistą ar papildą, homeopatinius preparatų…
-
Gydymas vaistais (alopatija)
Kiekviena liga turi savo simptomus, diagnostikos bei gydymo metodus. Šiuolaikinėje medicinoje labai plačiai vartojama alopatija – gydymas medicininiais vaistais, kurie priešingai nei homeopatija, veikia ligos simptomus (juos slopina). Kiekvienais metais išleidžiami vis nauji vaistų žinynai ir farmacijos pramonę papildo visa eilė naujų vaistų. Visi vaistai turi teigiamą (laukiamą) poveikį bei šalutines reakcijas, kurios priklauso nuo…