Apima įvairių kūno dalių ar viso kūno judėjimą, atliekant pratimus, siekiant palaikyti, nustatyti, vystyti ir keisti judamojo aparato ir judėjimo organų funkcijas. Kineziterapija ypač svarbi atsistatomuoju arba reabilitacijos laikotarpiu, kai tinkamai sudaryta programa ir parinktos priemonės gali gerokai sutrumpinti atsistatymo laiką ir grįžimą prie normalaus darbingumo.
Galima rasti daug įvairių metodikų skirtų neurologinių, kardiologinių, traumatologinių pacientų reabilitavimui. Visų jų principas yra vienodas – atlikus tinkamą funkcinį įvertinimą ir sudarius teisingą programą per trumpiausią įmanomą laiką gauti didžiausią funkcijos atsistatymą ir išlaikymą.
Kineziterapijos kokybė pirmiausia priklauso nuo kineziterapeuto kvalifikacijos, žinių ir supratimo. Kuo gilesnis žinių bagažas ir turtingesnė patirtis – tuo įvertinimas bus geresnis ir sudaryta kineziterapijos programa labiau atitiks paciento poreikius. Norint teisingai atlikti funkcinį įvertinimą reikia žinoti nemažai testų, juos sumaniai panaudoti ir išanalizavus jų pagrindu sudaryti tokią programą, kurios rezultatai netruks ateiti.
Svarbiausia – holistiškai pažiūrėti į žmogaus kūną, vertinti visumą o ne atskiras dalis.